1973

Salih Karahan, Karahan Tekstil’i İstanbul’da kurdu. İlk olarak, örme kumaş tedarik eden 32 makineli bir fabrika işletmeye başladı. Örgü makinelerinin her detayını öğrenmek istedi ve eğitim almak için Almanya’ya gitti. Aldığı eğitimden sonra her makineyi çalıştırıp tamir edebildi. İstanbul’un Bayrampaşa semtinde kurulan Karahan Tekstil’de makineler üç vardiya ile 24 saat çalışıyordu.

1974

Salih Karahan, örgü makinesi eğitimi almak için Almanya’ya gitti. Erkek iç giyiminden birkaç prototip yaparak yanına aldı. Almanya’nın en büyük toptan tedarik şirketlerinden biriyle iş birliği yaptı ve Almanya’dan ilk satın alma siparişiyle İstanbul’a döndü. Bu, uzun ve başarılı bir iş ilişkisinin başlangıcıydı.

1980

Bir Alman şirketiyle ortaklık gerçekleştirdi. Böylece tekstil alanında oldukça ilerleme kat edildi. Karahan Tekstil, artık polo tişört, sweatshirt, jogger ve t-shirt dahil her türlü giysiyi üretebiliyordu.

1990

Takvim 1990’u gösterdiğinde Karahan Tekstil, dünyaya açılmış ve artık dünyanın her yerinden müşteriye hizmet vermekteydi.

2003

30 bin metrekarelik yeni tesisiyle hizmet vermeye başlayan Karahan Tekstil; rekabetçi bir pazarın gerektirdiği hız, kalite ve kapasiteye kavuştu.

2012

Merkez ofisi İstanbul’da bulunan Karahan Tekstil, 2012 yılında dikim faaliyetlerini Şanlıurfa’ya taşıyarak Türkiye’nin en büyük hazır giyim üreticilerinden biri haline geldi.